Ortodoncja

Wszelkie wady zgryzu oraz inne nieprawidłowości w obrębie układu zębów to problem dla pacjenta nie tylko z estetycznego, ale także zdrowotnego punktu widzenia. Jego rozwiązywaniem zajmuje się dziedzina stomatologii zwana ortodoncją. Dzięki leczeniu ortodontycznemu można osiągnąć prawidłowe ustawienie zębów, dzięki czemu poprawia się wygląd uśmiechu i samopoczucie pacjenta, a ryzyko powstania próchnicy i innych chorób zębów i dziąseł maleje. Leczenie ortodontyczne umożliwia pozbycie się wad wymowy, ma również pozytywny wpływ na funkcje oddychania, a także na takie czynności jak żucie czy połykanie. Zastosowanie odpowiedniej metody leczenia pozwala lekarzowi i pacjentowi wspólnie osiągnąć cel, jakim jest piękny i zdrowy uśmiech.


Ortodoncja dla pacjentów w każdym wieku


W naszym gabinecie oferujemy leczenie z zakresu:

  • ortodoncji dziecięcej

  • ortodoncji dla dorosłych i młodzieży


W przypadku leczenia ortodontycznego dzieci najważniejsze jest wczesne zdiagnozowanie problemu. Można wtedy zacząć leczenie w najmłodszych latach życia i uniknąć pogłębienia się nieprawidłowości. Pierwsza wizyta ortodontyczna zalecana jest ok. 5. roku życia. Początkowo stosuje się aparaty ruchome, w następnych zaś latach można przejść do leczenia z pomocą aparatu stałego. Każdy aparat dostosowywany jest do indywidualnego przypadku. Można też dostosować go pod kątem wyglądu – np. kolorystyki. W przypadku aparatów ruchomych bardzo ważna jest samodyscyplina pacjenta, a także jego współpraca z ortodontą i stosowanie się do jego zaleceń, np. w kwestii higieny jamy ustnej. Tylko w takim przypadku leczenie będzie mogło przynieść zamierzone skutki.


Ruchome aparaty ortodontyczne


Jeśli zaś chodzi ortodoncję dla dorosłych, warto pamiętać, że wyleczenie wad zgryzu możliwe jest w każdym wieku. Możemy zaproponować całą gamę aparatów przeznaczonych do leczenia wad zgryzu u osób dorosłych. Każdy pacjent może samodzielnie wybrać rodzaj zamków, z których zostanie wykonany aparat. Aparaty dla dorosłych i młodzieży stosowane w naszym gabinecie wykorzystują technikę niskiego tarcia SWLF (Straight Wwire Low Friction). Dzięki niej możliwe jest znaczne skrócenie czasu leczenia oraz ograniczenie dyskomfortu pacjenta podczas noszenia aparatu.

Aparat ortodontyczny - zamki Stałe aparaty ortodontyczne


Metoda leczenia ortodontycznego jest zawsze dobierana indywidualnie do pacjenta. Dopiero po szczegółowych badaniach i dokładnej analizie stanu zębów możliwe jest zastosowanie najlepszej w danym przypadku formy leczenia. Serdecznie zapraszamy na konsultacje wszystkie osoby zainteresowane leczeniem ortodontycznym!


Ortodoncja - leczenie wad zgryzu

Cennik usług ortodontycznych

NASZE MENU

REJESTRACJA
TELEFONICZNA
(22) 424 99 09
(22) 424 99 10
GSM: 509 831 621
poniedziałek-piątek 9.00-20.00
sobota 9.00-14.00
e-mail: kontakt@terkommed.pl